Faculty

6th Grade Diamond Team

Susan Cobb

Math Teacher

Janet Durkin

Science Teacher

Ryan Jones

Social Studies Teacher

Jennifer Kapschull

Math Teacher

Molly McDonald

Reading Teacher

Tammy Powers

Reading Teacher

Christine Sepkowski

English Teacher

6th Grade Emerald Team

Anna Dyska

Math Teacher

John Franklin

Social Studies Teacher

Jennifer Kapschull

Math Teacher

Molly McDonald

Reading Teacher

Jennifer Rizzitano

English Teacher

Patrick Shields

Science Teacher

Jennifer Shuey

Reading Teacher

7th Grade Delaware Team

Cassandra Czachor

Science Teacher

Kristen Jones

Social Studies Teacher

Jennifer McDade

English Teacher

Molly McDonald

Reading Teacher

Christine Nemitz

Reading Teacher

Ellen Raguckas

Math Teacher

7th Grade Mohawk Team

William Curmaci

Social Studies Teacher

Maura Farr

Science Teacher

Katie Healey

Reading Teacher

Molly McDonald

Reading Teacher

Cretia Roberto

English Teacher

Donna West

Math Teacher

8th Grade Bear Team

Kevin Healey

English Teacher

Daniel Hogan

Social Studies Teacher

Molly Keating

Math Teacher

Joan Thompson

Reading Teacher

Jennifer Warner

Science Teacher

8th Grade Lion Team

Graig Arcurie

Math Teacher

Mary Ellen Elia

Reading Teacher

Erin Renz

English Teacher

Jason Sepkowski

Social Studies Teacher

Michelle Swarts

Science Teacher

Art Department

Jason Wittel

Art Teacher

Family/Consumer Science Department

Penelope Chiovari

Family/Consumer Science Teacher

Health and Physical Education Department

Anthony Carito

Health/Physical Education Teacher

Ann Rinaldi

Health/Physical Education Teacher

Christine Zalewski

Health/Physical Education Teacher

Learning Support Department

Thomas Chesko

Special Education Teacher

Colleen Cook

Special Education Teacher

Dana Cooper

Special Education Teacher

Sara Gianacopoulos

Special Education Teacher

Denise Golembeski

Special Education Teacher

Rory Jordan

Special Education Teacher

Lauren Mrykalo

Special Education Teacher

Kaitlyn Savage

Floating Substitute Teacher (Secondary)

Jill Struckus

Special Education Teacher

Library Department

Kathryn Gilbride

Library Media Specialist

Music Department

Sharon Ambrozia

Music Teacher

Erica Castaldo

Music Teacher

Stephanie Paden

Music Teacher

STEM Department

Larry Dombek

Technology Education Teacher

Jeffery Hatala

Technology Education Teacher

World Language Department

Jennifer Dunda

World Language Teacher